top of page

Kinesiotaping to metoda stworzona przez japońskiego lekarza Kenzo Kase. Polega ona aplikacji na ciele, w ściśle określony sposób, elastycznego plastra. Wykonany jest wysokiej jakości bawełny z warstwą hipoalergicznego kleju pod spodem. Właściwości plastra takie jak grubość, ciężar właściwy i rozciągliwość zbliżone są do parametrów ludzkiej skóry. Materiał, z którego są wykonane jest elastyczny, wodoodporny i przepuszczalny dla powietrza. 

 

Aplikacje kinesiotapingu są powszechnie stosowane w medycynie sportowej w przypadku kontuzji, przeciążeń, a także w ortopedii, neurologii, onkologii i rehabilitacji pediatrycznej. 

Celem terapii jest wykorzystanie naturalnych procesów samoleczenia organizmu wspomagając je, zgodnie

z zasadami kinezjologii. Plaster w sposób bezpośredni oddziałuje na receptory bólu i czucia głębokiego w skórze, na układ limfatyczny, mięśnie i stawy. W zależności od okolicy zabiegowej stosuje się aplikacje o różnych kształtach. Istnieje kilka technik naklejania plastra, które są uzależnione od celu terapii. 

Właściwości elastyczne plastra utrzymują się w zależności od producenta od 5 do 7 dni. Dzięki pozostawieniu na skórze, procesy terapeutyczne trwają 24 godziny na dobę.

Przygotowana do zabiegu skóra  powinna być sucha, czysta i nie natłuszczona. Przy dużym owłosieniu, miejsce oklejania musi być gładkie.

DZIAŁANIE

Zespoły bólowe oraz przeciążeniowe mięśni i stawów

Zespoły bólowe i przeciążeniowe kręgosłupa

Stany po urazach i zabiegach operacyjnych

Wspomaganie mięśni podczas aktywności fizycznej

 

Zapalenia mięśni, ścięgien, więzadeł

Obrzęki limfatyczne

Krwiaki

Blizny

Wady postawy

PRZECIWWSKAZANIA

Redukuje dolegliwości bólowe

Poprawia funkcję mięśni i reguluje napięcie powięzi

Usuwa zastoje i obrzęki limfatyczne

Poprawia propriocepcję

Likwiduje obrzęki

Stabilizuje stawy

WSKAZANIA

Rany i uszkodzenia skóry w miejscu aplikacji

Wypukłe brodawki w miejscu aplikacji

Uczulenie na klej zawarty w plastrze

 

Świeże blizny

bottom of page